Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2009

3H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δεν μπόρεσε και πάλι να αξιοποιήσει την έδρα του ο ΑΡΗΣ και ηττήθηκε με 2-1 από το Ορφάνι. Προηγήθηκε με 1-0 με το Τσολακίδη, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Αβραμίδης. Η απώλεια του Γυαλίδη στο 20ο λεπτό αδύνατισε πολύ το κέντρο και άλλαξε για μια ακόμη φορά τα σχέδια του προπονητή. Αν υπολογίσουμε ότι δεν έπαιζαν και οι Δημητριάδης, Σπυριάδης, Ιακωβίδης οι επιλογές ήταν περιορισμένες. Στο δεύτερο ημιχρόνο αφού δεν έγινε γκολ η ευκαιρία του Αβραμίδη ( φοβερή απόκρουση του τερματοφύλακα) το Ορφάνι με 2 γκολ που σημείωσε πήρε εύκολα τη νίκη αν και έπαιζε για 20 λεπτά περίπου με 10 παίκτες ( κόκκινη κάρτα για σκληρό φάουλ) Το Σαββατοκύριακο των εκλογών δεν υπάρχει αγωνιστική και είναι μια καλή ευκαιρία για να αποθεραπευτούν οι τραυματίες και να ανασυνταχτεί η ομάδα για να είναι έτοιμη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Ο ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ ΜΑΣ Γ.Β
Νέστος Χρυσούπολης- Θεαγένης 4-0
ΑΕ Καβάλας-Βυζάντιο 1-3
Άρης Πηγών -Ηρακλής Καβάλας 1-1
Άρης Ζυγού- Αετός Ορφανού 1-2
Άρης Ακροποτάμου- ΑΣ Παγγαίο 4-1
Δόξα Αμυγδαλεώνα- Nascon S.A. Κεραμωτή 1-0
Βύρων Καβάλας- Άρης Κεχροκάμπου 0-2
Αναγέννηση Λιμεναρίων- Α.Ο. Ελαιοχωρίου 1-3